Strona główna

Redukcja cellulitu

Zgodnie z badaniami, ponad 80 % kobiet po 25 roku życia ciepli z powodu nierówności, zgrubień oraz gąbczastych bruzd na powierzchni ciała, w szczególności w okolicach ud i pośladków, czyli cellulitu.

celulitJest to powszechnie występujące schorzenie tkanki łącznej uznawanym obecnie za chorobę cywilizacyjną.

Cellulit inaczej zwany skórką pomarańczową, lipodystrofią, Paniculopathia oedemosclerotica– oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie zapasów tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym występowaniu włóknisto-obrzękowych zmian podskórnej tkanki. Cellulit stał się choroba cywilizacyjną, która, jak już wspomnieliśmy, dotyczy około 80% kobiet.

Mówiąc najprościej, lipodystrofia objawia się nieestetycznymi defektami skórnymi powstających w wyniku powiększenia i nierównomiernego rozmieszczenia przerośniętych komórek tłuszczowych, produktów przemiany materii i wody. Skutkuje to zwiotczeniem, pofałdowaniem i efektem „gąbczenia” skóry. Stan ten spowodowany jest zaburzonym przepływem limfy, która odpowiada za skuteczne usuwanie z organizmu ubocznych produktów metabolizmu.

Skórka pomarańczowa występuje najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Ma to swoje logiczne wyjaśnienie – w tych właśnie obszarach znajdują się największe skupiska komórek tłuszczowych, a to z kolei związane jest z procesami zachodzącymi non stop w organizmie kobiety, które stanowią naturalne przygotowanie do ciąży. Cellulit może pojawiać się także, choć znacznie rzadziej, na przedramionach, w okolicy kolan, łydek oraz na karku.

Czynniki predysponujące do wystąpienia cellulitu:

Dolegliwość ta dotyczy kobiet – u mężczyzn bardzo rzadko występuje. Oprócz płci mamy jednak długą listę czynników wpływających na pojawienie się oraz rozmiar cellulitu.

Hormonalne – nadmiar żeńskich hormonów

Środowiskowe:

 • Złe nawyki żywieniowe:
  • nadmierne spożycie tłuszczów i węglowodanów
  • nadmierna podaż soli (gromadzenie wody)
 • Siedzący tryb życia:
  • zmniejszenie masy mięśniowej na korzyść tkanki tłuszczowej
  • zwiotczenie ścięgien i mięśni
  • zmniejszenie wydolności pompy mięśniowej w kończynach dolnych (zastój płynów)
  • Źle na kondycję naszej skóry wpływają także używki: alkohol, nikotyna.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

W Perfect Line Clinic mamy wiele skutecznych zabiegów zwalczających cellulit. Istnieje możliwość opracowania indywidualnie dobranej terapii łączonej która zapewni najlepszy efekt terapeutyczny.

Polecane zabiegi antycellulitowe to:

 

+48 509 966 083
Copyright © Perfect Line

Projekt i realizacja strony www Strony www Płock