Strona główna

Redukcja ginekomastii

Czym jest ginekomastia?

Ginekomastia (łac. gynaecomastia, ang. gynecomastia) – powiększenie się sutka u mężczyzny, na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej. Gruczoł piersiowy ulega jednostronnemu lub obustronnemu powiększeniu, jest obrzmiały i może być bolesny. Ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, najczęściej na skutek leczenia hormonalnego (leczenie raka stercza).

ginekomastiaZjawisko to występuje zarówno u nastolatków, mężczyzn w średnim wieku oraz znacznie starszych. Szczególną grupę ryzyka stanowią osoby uprawiające wcześniej sporty siłowe, takie jak podnoszenie ciężarów, czy kulturystyka i przyjmujące różnorodne środki wspomagające przyrost tkanki mięśniowej.

Ginekomastia staje się dla wielu z takich osób bardzo dotkliwym defektem, który wpływa nie tylko na sam wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim na psychikę, samoocenę i relacje partnerskie osoby cierpiącej na ta dolegliwość.

W Perfect Line Clinic oferujemy zabiegi skutecznie redukujące ginekomastię- jest to rewelacyjna lipoliza laserowa.

Stanowi ona bardzo skuteczną alternatywę dla inwazyjnych metod chirurgii plastycznej w tej dziedzinie. Nie powoduje skutków ubocznych ani blizn, nie zakłóca funkcjonowania organizmu.

 

 

+48 509 966 083
Copyright © Perfect Line

Projekt i realizacja strony www Strony www Płock