Strona główna

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernemu jej rozłożeniu.

Objawiają się w postaci mniejszych, bądź bardziej rozległych brązowych plam na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Ponieważ pojawiają się najczęściej na odkrytych częściach ciała stanowią duży problem zarówno kosmetyczny jak i psychologiczny.

przebarwieniaZmiany te ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne (UVA i UVB). Pod względem histologicznym przebarwienia można podzielić na trzy grupy: naskórkowe, skóry właściwej i mieszane. W przypadku pierwszej grupy sprawa jest prosta, zazwyczaj głębszy peeling i kremy rozjaśniające przynoszą dobre efekt.

W drugiej i trzeciej grupie przebarwień najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku terapii skojarzeniowej polegającej na łączeniu różnych metod takich jak zabiegi laserowe i mikrodermabrazja oraz IPL (fotoodmładzanie). Terapię laserową wykorzystuje się szczególnie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych w skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć żadnymi innymi metodami stosowanymi zewnętrznie. Metoda ta jest wykorzystywana w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

W Perfect Line Clinic przebarwienia usuwamy urządzeniem medycznym E-Light.

 

 

+48 509 966 083
Copyright © Perfect Line

Projekt i realizacja strony www Strony www Płock